מקרה בוחן- טיפול ברבמיל באלם בניתוחי בטן

מחבר: ד"ר דוד לכשוקס, מנתח גסטרואינטלי.
בעבר התמחות ברפואה פנימית בבתי חולים שונים בעיר רן (צרפת). יושב ראש ועדת הקישור לתזונה ומזון – Hôfital Yves Le Foll 22000 ST BRIEUC (צרפת).


 דבש יכול להאיץ ריפוי הפצע, מה שהופך אותו לאופציה מעניינת עבור טיפול בפצעים כירורגיים.

ערכנו ניסוי קליני כדי להעריך את התוצאה הקוסמטית של קרם המיושם באופן מקומי עם דבש מרפא (Revamil Balm).

המחקר בוצע בחולים עם פצע ניתוחי והחל כחודש לאחר הניתוח. מלבד היבט הצלקת עצמה, תשומת לב מיוחדת  הוקדשה להיעלמות התאים הנוקשים סביב הצלקת.

מטופלי המחקר עברו ניתוח בטן בו מוקם הטבור מחדש-  ניתוח Abominoplasty עלול לגרום לסיבוכים בעור, הכוללים זיהומים מקומיים, אשר יכול לגרום לפתיחת הפצע או מורסות עמוקות שיכולים להפוך דלקת ולצלקות פתולוגיות.

במחקר השתתפו 25 חולים בין ינואר 2015 לאפריל 2015: אדם אחד ו -24 נשים. כל החולים עברו ניתוח בטן עם החזרה של הטבור. האורך הממוצע של הצלקת היה 52 + 8 ס"מ. בכל המקרים, הפצע היה סגור באמצעות תפרים תת עוריים עם vicryl 2/2 והעור נסגר לאחר מכן עם סיכות כירורגיות. ה

גיל הממוצע של החולים היה 45.5 שנים (החל מ -28 עד 60 שנים). מטופל אחד לא היה מסוגל להתחיל בטיפול עם REVAMIL Balm בשל סיבוכים מקומיים, כלומר הטיפול לא יכול להתמקד אך ורק על הטיפול הקוסמטי של הצלקת.

בכל המקרים, החולים דיווחו על הרגעה מרגיעה באזור הפגוע. אחד מ -25 החולים התלונן על כך שהבלזם הרגיש קצת דביק. ב 10 מתוך 25 מקרים (40%) האדמומיות נעלמה לחלוטין לאחר חודש. הרוחב הממוצע של הצלקת לפני ואחרי הטיפול היה 3.6 + 0.8 מ"מ ו -3.4 + 0.8 מ"מ בהתאמה. לאחר חודש, הסימנים שבהם סיכות כירורגי היו 50% פחות גלוי ב 20 מתוך 25 חולים (80%).

לחולים ניתן רבמיל באלם  פעמיים ביום, בבוקר ובערב.  מתן הרבמיל כלל עיסוי על האורך המלא של הצלקת במשך 10 דקות כדי לסייע בקליטת הbalsam .

במהלך המעקב שמנו לב כי צבעה של הצלקת השתנה  בהדרגה לצבע עור רגיל.

גילינו כי בעוד בשלב הראשוני של תהליך הריפוי הפצע , יש להטרות את הפצע בסביבה לחה, לאחר הריפוי הראשוני לחשוף את העור, לשלב עיסויים לרקמה באופן קבוע ולהימנע מחומרי חיטוי צבעוניים אשר עלולים לגרום לדלקת מקומית חדשה.

 ניתן לראות בבירור בתמונה את ריפוי הפצע המתבטא בסגירת העור. שכבות הדרמיס רופאו לאחר 15-21 יום תוך שימוש יומיומי ברבמיל.

מה אפשר את יעילות הטיפול?

 REVAMIL Balm הוא בלזם עם נוסחה פשוטה, מקורית המורכבת מדבש מרפא ושעוות דבורים, שמן ומים. בזכות תכונות אנטי דלקתיות של המוצר,  ביכולתו לסייע באופן משמעותי לריפוי פצעים כירורגיים.

 

Main Menu